O nás


o nas-1

 

Jak vznikl nábytek ANTONA?

„V jeden nepodařený den jsem cestou do školy kličkoval mezi lidmi, kteří ráno venčili své miláčky. Přemýšlel jsem nad tím, co ti lidé všechno dělají pro své čtyřnohé kamarády. První jdou pejska vyvenčit a pak jdou do práce.

Skrze myšlenky jsem se přenesl až do jejich domů a bytů. Pohodlný gauč, teplo z krbu. V tom mě napadlo - lidé přeci mají krásné domovy, proč by měly kazit dojem nudné pelechy? Vidím, že si lidé v mém okolí zařizují moderní byty a v nich mají nehezké pelechy pro psy.

A tak by se dal popsat projekt ANTONA, který vznikl v roce 2015 v začátcích mého vysokoškolského života. Na vytvoření prvních produktů jsem pozval začínající designéry nábytku.

Navrhujeme nábytek pro psy, který se hodí do vaší domácnosti. Pelechy rádi přizpůsobíme Vašemu interiéru na míru tak, aby pelech nesloužil pouze jako místo pro odpočinek, ale také jako stylový kus nábytku.“

 

cara-1 

Kdo za tím stojí?

 

Zdenek Halik

Zakladatel

Zdeněk Halík

,,Věděl jsem, že chci dělat jiný nábytek pro jiné zákazníky. Naši mazlíčci by neměli být ochuzeni o pohodlí, co si sami dopřáváme.”

Studoval jsem Uměleckořemeslné zpracování dřeva na střední škole nábytkářské a obchodní v malebném městečku Bystřici pod Hostýnem, které je hlavním městem ohýbaného nábytku. Sochařství a řezbářství mám jako koníček.

Cítil jsem, že chci navázat také na architekturu a její interiér, aby byl byt či dům moderní jak zvenku, tak i zevnitř. Už na střední škole jsem začínal tvořit vlastní návrhy a prototypy nábytku a ty realizoval jak ve své dílně, tak i ve škole. Například jsem navrhl svůj maturitní výrobek, který následně získal zvláštní ocenění od Klastru českých nábytkářů na mezinárodním veletrhu MOBITEX 2016.

 terka

Designer
Tereza Havránková

Pocházím ze Šumperka, kde jsem také vystudovala Průmyslový design na Střední průmyslové škole a nyní studuji třetím rokem Design nábytku na Mendlově univerzitě v Brně. Před deseti lety jsem začala s výrobou a prodejem šperků. Postupem času se měnily technologie výroby, způsoby výroby a postupně i zaměření. Od šperků jsem postupně přecházela k návrhům produktů, nábytku, interiérů až po architekturu. Dnes se převážně zaměřuji na nábytek a interiér. Má práce je mým koníčkem.

Název produktu: WEG

 

 

 

Eliska Krenarova

Designer

Eliška Krenarová

 

Jsem nadšená absolventka Designu nábytku a zabývám se navrhováním nábytku, produktů, i soukromých a veřejných interiérů. Při tvorbě vždy uvažuji o dopadu výrobků na životní prostředí a o jejich vlivu na člověka. Přírodní materiály, funkčnost a jednoduchost jsou základními složkami mého designu.

Název produktu: KARL

 

 cara-1

Napsali o nás

 

CZECHDESIGN.CZ - I psi můžou spát vkusně

RESPEKT - Pro psy s vkusem

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.